Zespół teatru

Kierownictwo Artystyczne


fot. Julita Pasikowska

Jakub Kasprzak

Reżyser, dramatopisarz, lider Teatru Alatyr. Studiował Wiedzę o Teatrze, ukończył z wyróżnieniem Wydział Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej.

Pracował w stołecznych teatrach Studio i Współczesnym jako asystent reżysera. Jest twórcą kilkunastu pełnowymiarowych inscenizacji prezentowanych w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach Polski, a także w Czechach, na Łotwie, na Słowacji i w Danii.

Laureat Małego Lauru Konrada. Publikuje w miesięczniku “Teatr”, kwartalniku “Nietak!t” oraz na portalu teatralny.pl.


fot. Julita Pasikowska

Adam Karol Drozdowski

Scenograf i twórca lalek, a także krytyk teatralny, tekściarz i raper. Studiował scenografię na warszawskiej ASP, ukończył Wiedzę o Teatrze Akademii Teatralnej.

Jako scenograf współpracował m.in. z Marcinem Jarnuszkiewiczem, Teatrem Polonistyki im. Eligiusza Szymanisa, Grzegorzem Walczakiem i Kołem Naukowym Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Regularnie publikuje w miesięczniku “Teatr”.

Jest zwycięzcą III edycji prestiżowego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków. Od 2015 pod szyldem DLA KONTRASTU prowadzi Portal poświęcony kulturze niezależnej.


fot. Julita Pasikowska

Paweł Klica

Producent teatralny. Ukończył The Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, praktyki odbywał w prestiżowym the Corner Shop PR na londyńskim West Endzie. Współpracował m.in. z Backa Teater w Göteborgu, Narodowym Teatrem Islandii w Reykjaviku i Festiwalem Filmowym w Zurychu.

Prowadził autorskie warsztaty producenckie w Sztokholmie, Kopenhadze, Amsterdamie i Madrycie. Specjalizuje się w administracji i zarządzaniu projektami teatralnymi.

Obecnie współpracuje z domem produkcyjnym WEDA Produkcje, zajmując się produkcją i organizacją spektakli w reżyserii Iwana Wyrypajewa.Zespół aktorski


Olimpia Bogusz

W obsadzie: Skończyły nam się dni, Camelot

Absolwentka białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, współzałożycielka Teatru Alatyr, członkini Kooperacji Flug, realizatorska autorskich projektów. Studiowała na półrocznym stypendium w Academy of Art w chorwackim Osijek.

Występowała na kilkunastu krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych w tym na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie, Expeditionem/Westfluegel w Lipsku, Międzynarodowym Festiwalu ANIMO w Kwidzynie, Bridgin V4 Festival w Pezinok na Słowacji.

fot. Julita Pasikowska

Bartosz Budny

W obsadzie: Rokcy Babloa, Trzej muszkieterowie, Soup City, Camelot

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Współpracuje z Teatrem Malabar Hotel, warszawskim Teatrem Dramatycznym, Olsztyńskim Teatrem Lalek, Teatrem Lalka w Warszawie, Teatrem 6.Piętro oraz Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie w czerwcu premierę miał jego autorski monodram na podstawie szekspirowskiego Hamleta.

Gra w spektaklach w reżyserii m.in. Agnieszki Baranowskiej, Marcina Bartnikowskiego, Sebastiana Chondrokotasa, Olega Żugżdy, Jarosława Kiliana.


fot. Anna Maria Biniecka

Helena Ganjalyan

W obsadzie: Lena, Księżniczka Niczego

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, uczestniczka wymiany studenckiej z Wydziałem Aktorskim University of Nothern Iowa (USA). Współpracowała z takimi reżyserami i choreografami jak Romeo Castellucci, Sabine Harbeke, Idan Cohen, Dominika Knapik, Jerzy Stuhr, Jacek Głomb, Kaya Kołodziejczyk, Lech Raczak.

Kilkakrotnie realizowała autorskie projekty w tym spektakl April 31, monodram Press to reset the world […] (reżyseria: Agnieszka Wąsikowska), choreografie: Lady Ł. - unicut, Une femme masculine, Private Maps.


fot. Dominik Więcek

Katarzyna Gorczyca

W obsadzie: Lena, Księżniczka Niczego

Absolwentka Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, współzałożycielka grupy LineAct. Grała w spektaklach dyplomowych w reżyserii Błażeja Peszka (Superbohaterów 10/9), Jensa Van Daele'a (Working Title EGO) i Jerzego Stuhra (Ubu Król). Jest laureatką Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie, Połczyńskiego Festiwalu Tańca, konkursu choreograficznego 3..2..1 taniec w Krakowie i Warszawskiej Platformy Tańca.

Współpracowała z Teatrem Śląskim w Katowicach oraz ze stołecznym Teatrem Komedia. Pracuje jako asystentka reżysera Briana Michaelsa, z którym realizuje międzynarodowy projekty jak „Lysistrata. PAFOS 2017” lub „Much Ado About Nothing” wystawione w ramach Folkwang Shakespeare Festival 2016 w Essen.


fot. Julita Pasikowska

Rafał Iwański

W obsadzie: Soup City

Absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Grał w spektaklach dyplomowych w reżyserii Marcina Bartnikowskiego (Tarantula) i Marcina Wierzchowskiego (Pospolite Żywoty martwych Polaków).

Występuje na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w spektaklu Kot w butach w reżyserii Bernardy Anny Bieleni.

Cezary Jabłoński

W obsadzie: Soup City, Camelot

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Związany z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, w którym grał m.in. we Władzy w reżyserii Andrzeja Bubienia i Doris Day w reżyserii Zbigniewa Rybki. Współpracował z Teatrem Malabar Hotel przy Czarodziejskiej górze w Białostockim Teatrze Lalek oraz z Teatrem Latarnia i Teatrem Klepisko przy Władcach.

Współtworzył szkolny spektakl "Bezirk Białystok", z którym występował m.in. na Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi.


fot. Julita Pasikowska

Milena Jabłońska (Kobylińska)

W obsadzie: Skończyły nam się dni, Camelot, Kruk

Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, współzałożycielka Teatru Alatyr. Występuje na deskach Białostockiego Teatru Lalek w spektaklach Straszna piątka w reżyserii Marii Żynel i Kulki pod opieką artystyczną Jacka Malinowskiego.

W ramach autorskiego projektu ANY-BODY, występowała m.in. na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, Międzynarodowych Spotkaniach Szkół Lalkarskich, Międzynarodowym Festiwalu "Metamorfozy lalek" w Białymstoku oraz Teatralnej Karuzeli w Łodzi.


fot. Julita Pasikowska

Michał Karczewski

W obsadzie: Rokcy Babloa, Trzej Muszkieterowie, Robin Hood

Absolwent wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, gdzie jest asystentem Łukasza Lewandowskiego podczas zajęć ze scen dialogowych. Pracował i występował w czeskim teatrze Divadlo Continuo w Malovicach, był pełnoprawnym członkiem zespołu Teatru Wierszalin z Supraśla. Współpracował z Operą na Zamku w Szczecinie i Warszawską Operą Kameralną. Wykładowca Teatru animacji i scen w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Związany z Teatrem Baj w Warszawie.

Po otrzymaniu zgody od Dagmary Wojaczek na wykorzystanie wierszy ojca zrealizował w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku monodram "Wo(ja)czek", który jest inspirowany życiem i twórczością Rafała Wojaczka.


Patryk Ołdziejewski

W obsadzie: Soup City

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej. Pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, gdzie gra w spektaklach Romeo i Julia w reżyserii Katarzyny Deszcz i Exodus 2.0. w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Współpracuje z Kooperacją Flug występując jako muzyk w spektaklach dla najmłodszych: Łazienkowy plac zabaw i Czas na piknik.


fot. Julita Pasikowska

Rafał Pietrzak

W obsadzie: Rokcy Babloa, Trzej Muszkieterowie

Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Występował w spektaklach dyplomowych: Królestwo Larsa Von Triera w reżyserii Piotra Waligórskiego, Tarantula w reżyserii Marcina Bartnikowski, Pospolite Żywoty Martwych Polaków w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Współtworzył szkolny projekt "Bezirk Bialystok". Współpracował z Teatrem Papahema przy Macbecie E. Ionesci. z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przy Exodusie 2.0, Teatrem Latarnia i Teatrem Klepisko przy Władcach.


Julia Sacharczuk

W obsadzie: Soup City, Camelot, Kruk

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Występowała w spektaklach dyplomowych: Królestwo w reżyserii Piotra Waligórskiego, Mój niepokój ma przy sobie broń w reżyserii Agaty Biziuk oraz IN TREATMENT w reżyserii Łukasza Lewandowskiego.

Gra w warszawskim teatrze Lalka. Zwyciężczyni nagrody aktorskiej na festiwalu filmowym 48 Hours Film Project 2016 Warsaw.