s

Aktualności

1 grudnia 2018

Teatr Polska za nami!


Zakończyliśmy objazd w ramach programu Teatr Polska! Poniżej krótka fotorelacja z wizyt w 10 fantastycznych ośrodkach kultury na terenie całego kraju.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rok jubileuszowy TEATR POLSKA organizowany jest już po raz 10. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który obchodzi w tym roku swoje 15. Urodziny.

24 września 2018

Nagroda na festiwalu w Koszalinie


Podczas Festiwalu 9. Koszalińskie Konfrotnacje Młodych odbywającym się co roku w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie nasz "Rokcy Babloa" otrzymał dwie nagrody: nagrodę "Na Fali" przyznawaną przez dyrektora Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego Fala w Łazach Piotra Nowaka oraz nagrodę dla najlepszego aktora Festiwalu przyznaną Bartoszowi Budnemu. Dziękujemy!

2 września 2018

Inauguracja sezonu - "Rokcy Babloa" w Piszu


Nowy sezon teatralny rozpoczęliśmy w Piszu, gdzie w Piskim Domu Kultury graliśmy Rokcy'ego Babloę. Pokaz spektaklu i inspirująca rozmowa z widzami po przedstawieniu odbyły się w ramach programu Teatr Polska. Przed nami kolejne 9 pokazów w Mrozach, Barcinie, Zamościu, Czachowicach-Dziedzicach, Wejherowie, Łącku, Rydułtowach, Krotoszynie i Gostyniu.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rok jubileuszowy TEATR POLSKA organizowany jest już po raz 10. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który obchodzi w tym roku swoje 15. Urodziny.

10 stycznia 2018

"Rokcy" w programie Teatr Polska!


Z radością informujemy, że nasz Rokcy Babloa został wybrany przez Komitet Organizacyjny Programu Teatr Polska i otrzymał dofinansowanie na organizację objazdu po dziesięciu miejscowościach w Polsce, w których nie mieszczą się teatry instytucjonalne. Program w swojej idei odwołuje się do działalności międzywojennego Teatru Reduta. Misja Reduty oraz postawa jej twórcy, Juliusza Osterwy od początku była bliska Teatrowi Alatyr. Tym bardziej cieszymy się, że możemy wziąć udział w projekcie i prezentować nasz spektakl w miejscach, do których inaczej trudno byłoby nam dotrzeć.

Szczegóły objazdu znaleźć można na stronie www.teatrpolska.com.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rok jubileuszowy TEATR POLSKA organizowany jest już po raz 10. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który obchodzi w tym roku swoje 15. Urodziny.

10 stycznia 2018

"Rokcy" w Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej!


Spektakl pt.: "Rokcy Babloa" został zakwalifikowany do Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej! Podczas naszych nadchodzących spektakli będą mogli Państwo spotkać się z Jury tego prestiżowego turnieju; na prośbę organizatorów, poniżej wklejamy opis samego Konkursu.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna - Chojka.

6 października 2017

"Alatyrfest 2017" w Domu Kultury Praga


Zapraszamy Państwa na Alatyrfest - przegląd spektakli Teatru Alatyr.

Alatyrfest powstał z tęsknoty. Pamiętacie czasy, kiedy teatralną Warszawę rozgrzewały kolejne Festy, przeglądy spektakli najgłośniejszych wówczas reżyserów z pokoleń barwnie określanych przez krytykę „ojcobójcami”, „młodszymi zdolniejszymi” itd.? O tym się mówiło, o tym się pisało, Warszawa stawała się stolicą teatralnego mainstreamu.

Równocześnie stołeczny off ostatecznie zniknął widzom i krytyce z horyzontu. Ten off, który według „Mapy teatru offowego” kwartalnika „Nietakt!t” jest najbardziej liczebny spośród wszystkich województw. Widać ten nurt na Pomorzu, Śląsku, na Podlasiu, w Łódzkiem i w Wielkopolsce. W Warszawie poza kilkoma inicjatywami o offie się milczy.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować sobie własny Fest. Nie robi się już przeglądów głośnym nazwiskom – wypełniamy tę lukę przeglądem naszej cichej pracy teatralnej. Przewrotnie, bo nie łudzimy się, że miasto będzie obwieszone billboardami, a o Alatyrfeście będą się rozpisywać ogólnopolskie dzienniki. Ale szczerze, bo od powstania grupy chcieliśmy pokazać nasze spektakle, grane dotąd od Krakowa po Gdańsk, od Poznania po Białystok, a także w Danii, Korei i na Słowacji – również widzom w naszym mieście.

Na Alatyrfest składa się dorobek naszych ostatnich trzech lat. W dwa kolejne weekendy października pokażemy siedem spektakli, przeprowadzimy warsztaty, zorganizujemy spotkania z twórcami. Dajemy sobie i wam szansę długiego, wspólnego bycia. Nie będzie lepszej okazji, żeby się bliżej poznać i zrozumieć.

Zapraszamy do Domu Kultury Praga - pełen repertuar Festiwalu dostępny jest na profilu Teatru na Facebooku.

20 sierpnia 2017

Premiera spektaklu "Robin Hood"


Informujemy, że premiera spektaklu pt.: "Robin Hood", realizowanego we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (w ramach konkursu im. Jana Dormana) będzie miała miejsce 29 września 2017 roku o godzinie 11:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury.

W spektaklu występuje Justyna Jary, Michał Karczewski oraz Paweł Majchrowski; autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jakub Kasprzak. Scenografię do spektaklu przygotowuje Adam Karol Drozdowski. Za produkcję przedstawienia odpowiada Paweł Klica.

3 sierpnia 2017

Teatr Alatyr na Geochang International Festival of Theatre w Korei Południowej


Zespół teatru rozpoczyna dzisiaj swoją podróż do Korei Południowej - gdzie 9 i 10 lipca zagra spektakl "Camelot" podczas Geochang International Festival of Theatre w Susangdae Festival Theatre.

Relacja z naszej podróży jest publikowana na bieżąco na profilu Teatru na portalu Facebook.

18 lipca 2017

Pokaz pracy warsztatowej i "Camelot" w Goszczu


Zapraszamy Państwa na bezpłatny pokaz spektaklu "Camelot" w zabytkowej świątyni ewangelickiej w Goszczu 22 lipca o godzinie 21:15. Dzień później, w niedzielę 23 lipca o godzinie 1700, w sali teatralnej zespołu pałacowo-parkowego odbędzie się pokaz pracy warsztatowej młodzieży biorącej udział w tegorocznych Intensywnych Warsztatach Aktorskich.

24 czerwca 2017

Zamknięcie zapisów na Intensywne Warszaty Aktorskie w Goszczu


Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 czerwca zostaną zamknięte listy uczestników tegorocznej edycji Intensywnych Warsztatów aktorskich. Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 19 lat; warsztaty trwają 14 dni, rozpoczynając się 9 lipca i kończą 23 lipca 2017 roku. W ramach zajęc planowane jest ponad 130h zajęć praktycznych prowadzonych przez 10 profesjonalnych aktorów, reżyserów, wokalistów i producentów teatralnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę warsztatów - Intensywne Warsztaty Aktorskie 2017

18 czerwca 2017

Dodatkowe pokazy spektaklu "Rokcy Babloa"


W związku z zainteresowaniem, z jakim spotkaliśmy się po spektaklach na początku czerwca, dzięki uprzejmości kluboteatru Dzika Strona Wisły zapraszamy na ostatni pokaz spektaklu "Rokcy Babloa" w tym sezonie - w niedzielę 2 lipca o godzinie 19:30. Bilety w cenie 15 złotych dostępne na godzinę przed spektaklem w kluboteatrze.

15 maja 2017

Otwarta próba generalna spektaklu "Rokcy Babloa"


Dzisiaj o godzinie 20:00 w Stalowni na warszawskiej Pradze odbędzie się otwarta próba generalna spektaklu "ROKCY BABLOA"; osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnej wejściówki prosimy o wiadomość mailową na adres kontakt@teatralatyr.pl.

Premiera spektaklu odbędzie się w piątek, 19 maja w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; bilety na spektakle 2 i 3 czerwca (Katowice) oraz 6, 7 i 8 czerwca (Warszawa) są dostępne na stronie rokcy.pl.

27 kwietnia 2017

Teatr Alatyr laureatem Konkursu imienia Jana Dormana!


Dzięki dofinansowaniu Instytutu Teatralnego Teatr Alatyr odwiedzi tej jesieni 30 szkół podstawowych i gimnazjów prezentując nowy spektakl oraz przeprowadzając warsztaty. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Instytutu Teatralnego; ogłoszenie premiery już wkrótce!

19 kwietnia 2017

Bilety na spektakl "ROKCY BABLOA" w Katowicach i Warszawie


Teatr Alatyr, w partnerstwie ze Sceną w Galerii Teatru Śląśkiego, Galerią Katowicką oraz kluboteatrem Dzika Strona Wisły z radością informuje, że ruszyła sprzedaż biletów na pokazy spektaklu "ROKCY BABLOA" w Katowicach i Warszawie! Bilety do kupienia na stronie rokcy.pl. Pełen repertuar Teatru na najbliższe miesiące jest dostępny na stronie Repertuar.

30 marca 2017

Intensywne Warszaty Aktorskie 2017 w Zespole Pałacowo Parkowym w Goszczu


Trwa nabór na Intensywne Warsztaty Teatralne dla młodzieży prowadzone przez członków Teatru Alatyr! Zapraszamy na dwa niesamowite tygodnie od 9 do 24 lipca do Goszcza pod Wrocławiem. Program warsztatów obejmuje ponad 130 godzin zajęć praktycznych, w tym zajęcia z ruchu scenicznego, technik mowy, śpiewu i wokalu estradowego, pracy z prozą, wierszem i przedmiotem, elementarne zadania aktorskie oraz sceny dialogowe. Więcej informacji w zakładce Warsztaty 2017.

27 marca 2017

Grand Prix i II miejsce na festiwalu "Garderoba Białołęki"!


Muszkieterowie znowu wygrywają! Grand Prix Loży Teatrów Białołęckich dla Teatru Alatyr na Garderobie Białołęki, oraz II miejsce w konkursie głównym! Cieszymy się i dziękujemy!

16 marca 2017

Partnerstwa Teatru Alatyr


Z wielką radością pragniemy poinformować, że do partnerów spektaklu "Rokcy Babloa" dołączyli: Teatr Śląski w Katowicach, Kluboteatr Dzika Strona Wisły w Warszawie, PROM Kultury Saska Kępa oraz firmy Ring Sport i Nessi Sportswear. Spektakl jest realizowany ze wsparciem środków Miasta Stołecznego Warszawa w ramach Obserwatorium Artystycznego Entreé Teatru Rozrywki w Chorzowie.

7 marca 2017

Wyróżnienie dla aktora Teatru Alatyr


Nasz aktor, Michał Karczewski, którego w Alatyrze można zobaczyć m.in. w "Trzech Muszkieterach" (a wkrótce także w spektaklu "Rokcy Babloa") parę tygodni temu został wykładowcą w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ. Gratulujemy i zapraszamy na spektakle z udziałem Michała!

16 lutego 2017

"Trzej Muszkieterowie" zakwalifikowani na festiwal "Garderoba Białołęki"!


Z radością informujemy, że „Trzej muszkieterowie" Teatru Alatyr zostaną zaprezentowani na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba". Zapraszamy 25 marca o 13:30 do Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1, Warszawa.

Kliknij tutaj, aby przejść na stronę spektaklu.

24 stycznia 2017

Konferencja prasowa w Teatrze Rozrywki


Teatr Alatyr zaprasza na konferencję prasową premiery spektaklu "ROKCY BABLOA", 10 lutego o godzinie 12:00 na małej scenie Teatru Rozrywki. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Ako Oka oraz gala boksu z udziałem klubu bokserskiego Boxernia Bijące Serca Krakowa.

Ilość miejsc jest ograniczona - osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy (promocja@teatr-rozrywki.pl) lub telefoniczny pod numerem 32 346 19 81. Projekt jest realizowany w ramach Obserwatorium Artystyczne Entrée.

11 stycznia 2017

Nowa premiera Teatru Alatyr


Rokcy Babloa – taki tytuł nosi najnowsza produkcja Teatru Alatyr realizowana w ramach rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Inspiracja fabułą kultowego dramatu sportowego Rocky oraz życiorysem odtwórcy głównej roli, Sylvestra Stallone'a, posłuży do opowiedzenia o sile, która każe człowiekowi spełniać swoje marzenia.

Zanurzony w pobrzmiewającej rockiem i elektroniką estetyce lat 80 spektakl po raz pierwszy zaprezentowany zostanie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, 19 maja 2017 roku, by potem odbyć turnee po scenach całej Polski. Tymczasem zespół teatru Alatyr rozpoczyna okres ciężkich prób i morderczych treningów, które wycisną z aktorów siódme poty i przemienią ich w prawdziwych czempionów. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę spektaklu.