Aktualności

10 stycznia 2018

"Rokcy" w Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej!


Spektakl pt.: "Rokcy Babloa" został zakwalifikowany do Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej! Podczas naszych nadchodzących spektakli będą mogli Państwo spotkać się z Jury tego prestiżowego turnieju; na prośbę organizatorów, poniżej wklejamy opis samego Konkursu.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna - Chojka.

6 października 2017

"Alatyrfest 2017" w Domu Kultury Praga


Zapraszamy Państwa na Alatyrfest - przegląd spektakli Teatru Alatyr.

Alatyrfest powstał z tęsknoty. Pamiętacie czasy, kiedy teatralną Warszawę rozgrzewały kolejne Festy, przeglądy spektakli najgłośniejszych wówczas reżyserów z pokoleń barwnie określanych przez krytykę „ojcobójcami”, „młodszymi zdolniejszymi” itd.? O tym się mówiło, o tym się pisało, Warszawa stawała się stolicą teatralnego mainstreamu.

Równocześnie stołeczny off ostatecznie zniknął widzom i krytyce z horyzontu. Ten off, który według „Mapy teatru offowego” kwartalnika „Nietakt!t” jest najbardziej liczebny spośród wszystkich województw. Widać ten nurt na Pomorzu, Śląsku, na Podlasiu, w Łódzkiem i w Wielkopolsce. W Warszawie poza kilkoma inicjatywami o offie się milczy.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować sobie własny Fest. Nie robi się już przeglądów głośnym nazwiskom – wypełniamy tę lukę przeglądem naszej cichej pracy teatralnej. Przewrotnie, bo nie łudzimy się, że miasto będzie obwieszone billboardami, a o Alatyrfeście będą się rozpisywać ogólnopolskie dzienniki. Ale szczerze, bo od powstania grupy chcieliśmy pokazać nasze spektakle, grane dotąd od Krakowa po Gdańsk, od Poznania po Białystok, a także w Danii, Korei i na Słowacji – również widzom w naszym mieście.

Na Alatyrfest składa się dorobek naszych ostatnich trzech lat. W dwa kolejne weekendy października pokażemy siedem spektakli, przeprowadzimy warsztaty, zorganizujemy spotkania z twórcami. Dajemy sobie i wam szansę długiego, wspólnego bycia. Nie będzie lepszej okazji, żeby się bliżej poznać i zrozumieć.

Zapraszamy do Domu Kultury Praga - pełen repertuar Festiwalu dostępny jest na profilu Teatru na Facebooku.

20 sierpnia 2017

Premiera spektaklu "Robin Hood"


Informujemy, że premiera spektaklu pt.: "Robin Hood", realizowanego we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (w ramach konkursu im. Jana Dormana) będzie miała miejsce 29 września 2017 roku o godzinie 11:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury.

W spektaklu występuje Justyna Jary, Michał Karczewski oraz Paweł Majchrowski; autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jakub Kasprzak. Scenografię do spektaklu przygotowuje Adam Karol Drozdowski. Za produkcję przedstawienia odpowiada Paweł Klica.

3 sierpnia 2017

Teatr Alatyr na Geochang International Festival of Theatre w Korei Południowej


Zespół teatru rozpoczyna dzisiaj swoją podróż do Korei Południowej - gdzie 9 i 10 lipca zagra spektakl "Camelot" podczas Geochang International Festival of Theatre w Susangdae Festival Theatre.

Relacja z naszej podróży jest publikowana na bieżąco na profilu Teatru na portalu Facebook.

18 lipca 2017

Pokaz pracy warsztatowej i "Camelot" w Goszczu


Zapraszamy Państwa na bezpłatny pokaz spektaklu "Camelot" w zabytkowej świątyni ewangelickiej w Goszczu 22 lipca o godzinie 21:15. Dzień później, w niedzielę 23 lipca o godzinie 1700, w sali teatralnej zespołu pałacowo-parkowego odbędzie się pokaz pracy warsztatowej młodzieży biorącej udział w tegorocznych Intensywnych Warsztatach Aktorskich.

24 czerwca 2017

Zamknięcie zapisów na Intensywne Warszaty Aktorskie w Goszczu


Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 czerwca zostaną zamknięte listy uczestników tegorocznej edycji Intensywnych Warsztatów aktorskich. Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 19 lat; warsztaty trwają 14 dni, rozpoczynając się 9 lipca i kończą 23 lipca 2017 roku. W ramach zajęc planowane jest ponad 130h zajęć praktycznych prowadzonych przez 10 profesjonalnych aktorów, reżyserów, wokalistów i producentów teatralnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę warsztatów - Intensywne Warsztaty Aktorskie 2017

18 czerwca 2017

Dodatkowe pokazy spektaklu "Rokcy Babloa"


W związku z zainteresowaniem, z jakim spotkaliśmy się po spektaklach na początku czerwca, dzięki uprzejmości kluboteatru Dzika Strona Wisły zapraszamy na ostatni pokaz spektaklu "Rokcy Babloa" w tym sezonie - w niedzielę 2 lipca o godzinie 19:30. Bilety w cenie 15 złotych dostępne na godzinę przed spektaklem w kluboteatrze.

15 maja 2017

Otwarta próba generalna spektaklu "Rokcy Babloa"


Dzisiaj o godzinie 20:00 w Stalowni na warszawskiej Pradze odbędzie się otwarta próba generalna spektaklu "ROKCY BABLOA"; osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnej wejściówki prosimy o wiadomość mailową na adres kontakt@teatralatyr.pl.

Premiera spektaklu odbędzie się w piątek, 19 maja w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; bilety na spektakle 2 i 3 czerwca (Katowice) oraz 6, 7 i 8 czerwca (Warszawa) są dostępne na stronie rokcy.pl.

27 kwietnia 2017

Teatr Alatyr laureatem Konkursu imienia Jana Dormana!


Dzięki dofinansowaniu Instytutu Teatralnego Teatr Alatyr odwiedzi tej jesieni 30 szkół podstawowych i gimnazjów prezentując nowy spektakl oraz przeprowadzając warsztaty. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Instytutu Teatralnego; ogłoszenie premiery już wkrótce!

19 kwietnia 2017

Bilety na spektakl "ROKCY BABLOA" w Katowicach i Warszawie


Teatr Alatyr, w partnerstwie ze Sceną w Galerii Teatru Śląśkiego, Galerią Katowicką oraz kluboteatrem Dzika Strona Wisły z radością informuje, że ruszyła sprzedaż biletów na pokazy spektaklu "ROKCY BABLOA" w Katowicach i Warszawie! Bilety do kupienia na stronie rokcy.pl. Pełen repertuar Teatru na najbliższe miesiące jest dostępny na stronie Repertuar.

30 marca 2017

Intensywne Warszaty Aktorskie 2017 w Zespole Pałacowo Parkowym w Goszczu


Trwa nabór na Intensywne Warsztaty Teatralne dla młodzieży prowadzone przez członków Teatru Alatyr! Zapraszamy na dwa niesamowite tygodnie od 9 do 24 lipca do Goszcza pod Wrocławiem. Program warsztatów obejmuje ponad 130 godzin zajęć praktycznych, w tym zajęcia z ruchu scenicznego, technik mowy, śpiewu i wokalu estradowego, pracy z prozą, wierszem i przedmiotem, elementarne zadania aktorskie oraz sceny dialogowe. Więcej informacji w zakładce Warsztaty 2017.

27 marca 2017

Grand Prix i II miejsce na festiwalu "Garderoba Białołęki"!


Muszkieterowie znowu wygrywają! Grand Prix Loży Teatrów Białołęckich dla Teatru Alatyr na Garderobie Białołęki, oraz II miejsce w konkursie głównym! Cieszymy się i dziękujemy!

16 marca 2017

Partnerstwa Teatru Alatyr


Z wielką radością pragniemy poinformować, że do partnerów spektaklu "Rokcy Babloa" dołączyli: Teatr Śląski w Katowicach, Kluboteatr Dzika Strona Wisły w Warszawie, PROM Kultury Saska Kępa oraz firmy Ring Sport i Nessi Sportswear. Spektakl jest realizowany ze wsparciem środków Miasta Stołecznego Warszawa w ramach Obserwatorium Artystycznego Entreé Teatru Rozrywki w Chorzowie.

7 marca 2017

Wyróżnienie dla aktora Teatru Alatyr


Nasz aktor, Michał Karczewski, którego w Alatyrze można zobaczyć m.in. w "Trzech Muszkieterach" (a wkrótce także w spektaklu "Rokcy Babloa") parę tygodni temu został wykładowcą w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ. Gratulujemy i zapraszamy na spektakle z udziałem Michała!

16 lutego 2017

"Trzej Muszkieterowie" zakwalifikowani na festiwal "Garderoba Białołęki"!


Z radością informujemy, że „Trzej muszkieterowie" Teatru Alatyr zostaną zaprezentowani na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba". Zapraszamy 25 marca o 13:30 do Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1, Warszawa.

Kliknij tutaj, aby przejść na stronę spektaklu.

24 stycznia 2017

Konferencja prasowa w Teatrze Rozrywki


Teatr Alatyr zaprasza na konferencję prasową premiery spektaklu "ROKCY BABLOA", 10 lutego o godzinie 12:00 na małej scenie Teatru Rozrywki. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Ako Oka oraz gala boksu z udziałem klubu bokserskiego Boxernia Bijące Serca Krakowa.

Ilość miejsc jest ograniczona - osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy (promocja@teatr-rozrywki.pl) lub telefoniczny pod numerem 32 346 19 81. Projekt jest realizowany w ramach Obserwatorium Artystyczne Entrée.

11 stycznia 2017

Nowa premiera Teatru Alatyr


Rokcy Babloa – taki tytuł nosi najnowsza produkcja Teatru Alatyr realizowana w ramach rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Inspiracja fabułą kultowego dramatu sportowego Rocky oraz życiorysem odtwórcy głównej roli, Sylvestra Stallone'a, posłuży do opowiedzenia o sile, która każe człowiekowi spełniać swoje marzenia.

Zanurzony w pobrzmiewającej rockiem i elektroniką estetyce lat 80 spektakl po raz pierwszy zaprezentowany zostanie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, 19 maja 2017 roku, by potem odbyć turnee po scenach całej Polski. Tymczasem zespół teatru Alatyr rozpoczyna okres ciężkich prób i morderczych treningów, które wycisną z aktorów siódme poty i przemienią ich w prawdziwych czempionów. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę spektaklu.